Jdi na obsah Jdi na menu

Vrchotovy Janovice - Miřetice 1-2

31. 10. 2011

První výhra na půdě soupeře

V 10tém kole jsme vyrazili asi na nejméně oblíbené hřiště na okrese. V Janovicích jsou nechvalně známý svými výkony hlavně rozhodčí, proto před duelem jsme vše brali s humorem a v koutku duše doufali, že zápas bude plně v duchu fair-play. Chyběli nám dva obraní hráči Jan Mašek a Petr Seidl. Tuto nepříjemnost, ale zastínila pozitivní zpráva, protože po zranění se poprvé v základní sestavě objevil Jiří Jantač.

Od začátku jsme hráli opatrně a snažili jsme se využít hry z kopce hřiště. První povedenou akci udělalo naše útočné duo. Jakub Hájek krásně nacentroval a Vláďa Houdek uklidil balón přesně k tyči. Domácí odpověděli v 15. minutě. Po průniku Bursíka skóroval Pavel Němec. My jsme se však nevzdali a stále hráli svou hru. Deset minut po vyrovnávající brance si naše útočné duo vyměnilo pozice. Houdek prostrčil na Kubu Hájka a ten nadvakrát prostřelil domácího gólmana. Zbytek poločasu se nesl v podobném duchu, ale góly už nepadli. Domácí nevyužili pár slibných šancí a my rychlé protiútoky dobře nevyřešili. Poločas skončil 1-2.

Druhá půle začala náporem domácích. Hned v první minutě nastřeli Pavel Němec hlavou břevno. My do kopce nevěděli jak hrát tak jsme se soustředili hlavně na kvalitní bránění. Domácí do nás bušili a hlavně nebezpečně centrovali do vápna. Kolem 60. Minuty nás zachránila tyč po další střele Němce. Ústřední postavou toho duelu byl náš gólman, který nemohoucnost Pavla Němce završil tím, že mu chytil pokutový kop. Janovice zápas dohrávali v tlaku, který jsme až pět minut před koncem utlumili aktivní hrou vepředu. Domácí už nevyužili žádnou šanci a my za celý druhý poločas vystřelili pouze jednou. Zápas tak skončil 1-2.

Průběhem hry jsme si výhru ani snad nezasloužili, ale za to co jsme tu kdy zažili za polízanice. Můžeme jen smeknout, že pan Murgač i všichni rozhodčí zápas odpískali v duchu fair-play a vrátili nám tak všechny možné body co nám tady kdy vzali. Díky tomuto výsledku jsme se posunuli už na 10tou příčku tabulky okresního přeboru a můžeme jen doufat v další možný úspěch na domácím hřišti, kde za týden přivítáme Maršovice.

Branky: Němec – Houdek, J. Hájek. Rozhodčí: Murgač. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:2.

Vrchotovy Janovice: Vávra - Novotný, Kahoun, Linhart, Hrdlovič (81. Rouš) - Daniel, Prchlík (71. Havlín), Sochůrek, Střihavka - Bursík (58. Vrkoslav) , Němec.

Miřetice: Hanuš – P. Čáp, Rek, Kopecký, K. Čáp – Kamarýt, Jantač (85. Lalouček), Semrád, Lhoták - J. Hájek (90. P. Hájek), Houdek.